Apraksts

„Swedbank Ceļa skolas” mērķis ir sekmēt bērnu izpratni par satiksmi un pareizu rīcību dažādās situācijās uz ceļa. Bērni gūstot personīgo pieredzi apmācībās nostiprina zināšanas un iemācās izdzīvot uz ceļa.

Viss apmācību process ir kā rotaļa, kas ļauj noturēt uzmanību un palīdz bērniem ātrāk uztvert informāciju. Tādēļ nodarbību garums ir aptuveni 60 minūtes, kuru laikā 3. – 4. klases skolēni apgūst zināšanas, prasmes un iemaņas satiksmes drošībā.

Apmācību laikā instruktori kopā ar bērniem īsi atkārto teorētiskās zināšanas – kur, kad un kā droši šķērsot ielu, pa kuru ceļa malu drīkst pārvietoties gājēji, kas jāatceras, lai būtu pamanāms, kā rīkoties dažādos laika apstākļos un kā pareizi lietot atstarotāju.

„Swedbank Ceļa skolas” praktiskajās nodarbībās bērni instruktoru uzraudzībā izpilda dažādus uzdevumus. Rotaļājoties viņi iemācās, kas ir reakcijas laiks, bremzēšanas ceļš un apstāšanās ceļš. Bērni izjūt arī to, kas notiek, ja viņi mašīnā nav piesprādzējušies un tā strauji bremzē (jāpiebilst, ka projekta mašīnas šādām nodarbībām ir īpaši aprīkotas).

Apmācību programma izveidota, ņemot vērā to, ka bērni šajā vecumā dzird un redz citādāk. Viņu redzes lauks ir ievērojami šaurāks, nekā pieaugušam cilvēkam. Bērni arī skaidri neatšķir dažādas skaņas, turklāt noteikt virzienu, no kura nāk kāda skaņa, viņiem ir praktiski neiespējami.

Nodarbības notiek nelielā grupā – līdz 30 skolēniem (aptuveni viena klase). Apmācībām nepieciešams asfaltēts laukums (120 m garš, 5 m plats) netālu no skolas, vietā, kur nav intensīvas satiksmes. Nodarbības ir par brīvu.

Apmācības notiek pieredzējušu instruktoru vadībā. Kopā ar „Swedbank”, „Amserv Motors” un Latvijas Bērnu fondu “Aģentūra Zebra” organizē šo projektu jau kopš 2004. gada. Līdz šim „Swedbank Ceļa skola” viesojusies ap 200 skolās katru gadu, apmācot kopumā gandrīz 36 000 bērnu.

Starp citu, 2005. gadā šis projekts veiksmīgi tika uzsākts arī Lietuvā.

Spēlējoties un caur praktisku pieredzi bērni rod atbildes uz jautājumiem, kā izdzīvot ceļu satiksmē. Vecāki, rotaļājieties ar saviem bērniem! Izstāstiet viņiem dažādas satiksmes drošības likumsakarības, lai bērna ceļu uz skolu padarītu drošu. Un ievērojiet arī paši tās, jo Jūs esat piemērs saviem bērniem.